Dla hodowców

Z Asztir

» Szkolenia » Szkolenie indywidualne » Szkolenie grupowe » Dla hodowców » Agility

Program wczesnej stymulacji neurologicznej szczeniąt

Program ten przeznaczony jest dla hodowców którzy przygotowują się do odchowania miotu w swojej hodowli. Stymulacja Neurologiczna szczeniąt to program stworzony dla armii amerykańskiej. Badania wykazały, że ćwiczenie przeprowadzone w pierwszych tygodniach życia psa są istotne i trwałe w skutkach. Okres przeprowadzenia ćwiczeń między trzecim a szesnastym dniem życia szczeniaka daje najlepsze efekty, rozwijając szybciej szczeniaka i pozwalając mu na lepsze osiągnięcia.

Podstawowa zasada to jednak umiar - w tym przypadku należy pamiętać, iż taką stymulacje przeprowadzamy raz dziennie i nigdy nie przedłużamy ćwiczeń. Nadmierna stymulacja może przynieść efekt odwrotny.

Program obejmuje 5 prostych ćwiczeń, które należy przeprowadzić z każdym szczeniakiem.

  1. Stymulacja dotykowa między opuszkami palców
  2. Unoszenie głowy
  3. Opuszczanie głowy
  4. Pozycja grzbietowa
  5. Stymulacja termiczna

Socjalizacja

Socjalizacja to szczególny okres w życiu szczeniaka, wszelkie doświadczenia zdobyte w tym okresie mają trwały wpływ na jego psychikę. Niekiedy jednak warunki mieszkaniowe nie pozwalają na przeprowadzenie pełnej socjalizacji i stymulacji szczeniąt w hodowli. Dlatego program ten jest przeznaczony dla hodowców którzy mogą przyjechać ze szczeniakami do naszego ośrodka i tam pod okiem trenera mogą poprowadzić szczenięta po torze specjalnie do tego przygotowanym na którym czeka je wiele atrakcji. Tor przez przyjazdem szczeniąt jest każdorazowo czyszczony. Oto nasze szczeniaczki :

http://www.youtube.com/watch?v=7ssLJaR6yHY

http://www.youtube.com/watch?v=oyY_f6MXumE

Aktualnie domek ma możliwość ogrzewania oraz został wyposażony w specjalny tunel dla szczeniąt.

© Asztir & cgartists | Kontakt